Kredyt Konsolidacyjny Wrocław

Zadzwoń pod ponizszy numer

Kredyt Konsolidacyjny

Kredyty konsolidacyjne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem na rynku finansowym.
Kredyt konsolidacyjny daje możliwość płacenia jednej raty zamiast regulowania kilku różnych zobowiązań (kredyty, Karty Kredytowe, Limity odnawialne, kredyty ratalne ) Często rata ta jest niższa niż suma dotychczasowych zobowiązań, dlatego też kredyty konsolidacyjne polecane są chociażby osobom, dla których dotychczasowe zobowiązania są trudne do spłaty;

Konsolidacja często powoduje wydłużenie spłaty, często jest niżej oprocentowany niż spłata karty kredytowej albo kredytów gotówkowych;

Konsolidacja kredytu pozwala na obniżenie raty zobowiązań.

Czy warto konsolidować zobowiązania?

Wszystko tak naprawdę zależy od możliwości finansowych kredytobiorcy. Rozciągnięcie spłaty kredytu pozwala na obniżenie raty, z drugiej strony jednak jest równoznaczne z tym, że koszt całego kredytu wzrasta, ponieważ trzeba doliczyć odsetki za wydłużony czas spłaty. Na wydłużenie okresu kredytowania powinny decydować się przede wszystkim te osoby, które z trudem spłacają bieżące zobowiązania. Konsolidacja nie zawsze musi być droższa, bo kolidując drogie zobowiązania na całości kredytu możesz obniżyć oprocentowanie, odzyskać zwrot proporcjonalny kosztów konsolidowanych kredytów tj, ubezpieczania, prowizji, opłat wstępnych.

Z pewnością uda nam się dobrać odpowiednie indywidualne dla Ciebie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.
kwota kredytu do 250 000
okres kredytowania 144 miesiące
oprocentowanie od 5.99 %

Adres

54-001 Wrocław

ul. Stanisławowska 47

Telefon

tel. 727 936 256

 

Biuro czynne

Pon. – Piąt.:  08.00 – 20.00

Sobota: 09.00 – 16.00

Najważniejsze wymagania dot. kredytobiorcy:

Osoba fizyczna, posiadająca PESEL,
Mieszkająca i uzyskująca dochody na terenie Polski lub krajów sąsiadujących,
Posiadająca zdolność kredytową zgodnie z zasadami oceny ryzyka kredytowego,
Wiek Kredytobiorcy/Współkredytobiorcy 21 lat – 80 lat (Idg i s.c. – 70 lat).

Akceptowalne źródła dochodu:

 • umowa o pracę (czas nieokreślony, określony, umowa na zastępstwo, niepełny wymiar etatu)
 • mianowanie/powołanie
 • kontrakt (marynarski, wojskowy, menadżerski, sportowy)
 • świadczenie przedemerytalne, w tym
 • urlop kolejowy i górniczy
 • emerytura, renta (rodzinna, resortowa, strukturalna, wyrównawcza)
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • udział w spółce cywilnej
 • działalność rolnicza
 • działy specjalne produkcji rolnej
 • najem lokali (jako drugie źródło dochodu)
 • prezesi i członkowie zarządu
 • radni
 • osoby duchowne
 • rodzina zastępcza

Masz pytania, wątpliwości? Potrzebujesz pomocy z wnioskiem?
Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą:

Co to jest konsolidacja kredytów?

Jeśli zaczynasz się gubić w swoich kredytach, kartach kredytowych czy limitach w koncie, to najwyższy czas zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań finansowych. Najprościej mówiąc, kredyt konsolidacyjny połączy wszystkie twoje zobowiązania kredytowe w jedno i najprawdopodobniej obniży miesięczną ratę.

Każdy, kto planuje połączenie swoich kredytów w jeden, powinien dobrze wiedzieć, jakie obecnie posiada zobowiązania. Do banku weź ze sobą umowy kredytów, które chcesz połączyć. Możesz zostać poproszony o harmonogram lub zaświadczenia o terminowej spłacie kredytów z innych banków.

Pamiętaj też, że nie wszystkie banki wyrażają zgodę na konsolidację wewnętrzną. Może się okazać, że nie będziesz mógł skonsolidować kredytów wziętych w danej instytucji. Najlepiej wcześniej zapytać o to bankowego doradcę. Połączenie zobowiązań będzie z pewnością dobrym wyborem dla tych, którym zdarza się zapominać o regularnej spłacie rat, lub w chwili, gdy miesięczna rata zbyt obciąża miesięczny budżet.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja to nie tylko zamiana kilku rat w jedną, choć niewątpliwie jest to największy atut tego rozwiązania. Do zalet kredytu konsolidacyjnego na pewno należą dodatkowo:

niższa wysokość miesięcznej raty, która znacząco poprawi kondycję twojego portfela. Nie zapominaj jednak o dokładnym sprawdzeniu umowy kredytowej i dopytaniu o wszystko, co wyda ci się niejasne lub niezrozumiałe,
możliwość wydłużenia okresu kredytowania, bo to właśnie dzięki temu zapłacisz jedną, niższą ratę.

Pamiętaj jednak, że im dłużej będziesz spłacać kredyt, tym jego koszt będzie wyższy, możliwość negocjacji lepszych warunków, bo jeśli przenosisz swoje zobowiązania do innego banku, możesz negocjować kredyt konsolidacyjny na korzystniejszych warunkach. Jednak miej na uwadze, że może się to wiązać z koniecznością założenia konta lub skorzystaniem z ubezpieczenia. Jeśli te produkty są darmowe – nie zastanawiaj się i korzystaj.
Zmiana daty spłaty miesięcznych rat – zwłaszcza, jeśli wynagrodzenie wpływa na twoje konto innego dnia niż wtedy, kiedy zaciągałeś poprzednie zobowiązania. To też plus dla każdego, kto ma problem z terminową spłatą raty (mam na myśli wyłącznie kilkudniowe opóźnienia, dłuższa może się skończyć wpisaniem cię do BIK).
Opcja dobrania dodatkowych pieniędzy – bo poza kwotą, którą chcesz pożyczyć, masz możliwość dobrania dodatkowej gotówki. Zazwyczaj jest to określony przez bank procent od pożyczanej przez ciebie kwoty. Jest to również uzależnione od twojej zdolności kredytowej.
możliwość konsolidacji wszystkich zobowiązań – naprawdę. Wszystkich! Od kredytu gotówkowego po kredyt odnawialny. Jeśli więc spłacasz kredyt gotówkowy, masz kartę kredytową i korzystasz z linii kredytowej, możesz skonsolidować wszystkie zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny – czy warto?

Spotkałam się z wieloma opiniami o tym, że kredyt konsolidacyjny to wręcz kula u nogi. Prawdopodobnie każdy kredyt, z którym się zmagasz, będzie obciążeniem. Jednak warto, abyś pamiętał, że jeśli rzeczywiście dopasujesz taki kredyt do swoich potrzeb, możesz ułatwić sobie życie. Czasami wyższy koszt kredytu będzie mniej odczuwalny niż zbyt wysoka rata miesięczna.

Translate »